Jdi na obsah Jdi na menu
 


ADOLF HITLER : SEZNAM DVD

9. 9. 2010

 

 

Hitler: Vzestup zla

 

 
Tento film z kanadské televizní produkce se snaží o rekonstrukci mládí, studia a vzestup diktátora Adolfa Hitlera, který vstoupil do dějin tím, že rozpoutal 2. sv. válku a díky jeho plánům "konečného řešení" se mu podařilo zabít miliony židů. Film zachycuje i jeho nejbližší spolupracovníky Rudolfa Hesse, Ernsta Röhma, ale i jeho neteř Geli nebo seznámení s jeho přítelkyní Evou Braunovou. Film se natáčel z velké části v Česku.

Hitler - Vlk

EDICE DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA - DÍL 1: Životopis Hitlera - Nacismus - Invaze do Polska. Versailleská dohoda, podepsaná v červnu roku 1919, měla ukončit "válku všech válek". Podmínky stanovené Německu a nerozvážnost vítězů "Velké války" však vedly ke zrodu další tragické kapitoly lidstva - ke druhé světové válce. Toto DVD, zachycující skutečné dobové záběry, Vás provede napříč Hitlerovým životem, vznikem nacismu, Hindenburgem, politikou předsedy vlády Chamberlaina, Lebensraumem (životní prostor), Sudety a přisvojením Rakouska a Československa Třetí říší. Dále se dozvíte o začátku druhé světové války, která vypukla 1. září roku 1939 vpádem německých vojsk do Polska pomocí nové taktiky Blitzkrieg (neboli blesková válka). Komentář čte M. Moravec, obraz černobílý.

Hitler a okultismus

Na nacisty, jejich ideologii a praxi, působilo kromě frustrace z výsledku První světové války a politického a ekonomického rozkladu Německa po jejím skončení, ještě mnoho různých dalších vlivů, např. Nietzscheho filozofie a sociální darwinismus. Velmi významným, málo prozkoumaným a většinou přehlíženým a opomíjeným faktorem byl okultismus a esoterismus, které prožívaly na přelomu 19. a 20. století svůj zlatý věk. Lidé jako Helena Blavatská, Guido von List, Jorg Lanz von Liebenfels vytvářeli pseudohistorické teorie vývoji lidstva o nadřazené "árijské" rase o jejím božském poslání a tím i o božském poslání nacistických vůdců. Zvláště Hitler a Himmler patřili mezi ty, kteří svoje spojení se starogermánskými a árijskými předky považovali za osudové a bohem (či spíše starogermánskými bohy) předurčené a sebe sama považovali za vyvolené vůdce, kteří mají vládnout světu a rozšířit v něm árijskou nadřazenost.


 

Generálové 2. Světové války: Hitler napadá Stalina

Generálové 2. Světové války: Hitler napadá Stalina (papírový obal)

22. června 1941 napadá Německá říše svého dosavadního spojence, Sovětský svaz, nečekaným masivním útokem bez vyhlášení války. Nepřipravená sovětská Rudá armáda ustupuje na celé, téměř tři tisíce kilometrů dlouhé frontě, do Německého zajetí padají celé sovětské divize. Vedení nacistického Německa již plánuje víteznou vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě, protože považuje Sovětský svaz za poražený. Okolo druhého  největšího města sovětského Ruska, Leningradu, se utahuje smrtící smyčka německých jednotek Armádní skupiny Sever a Finských jednotek, hotových pomstít se Rusům  za napadení Finska dva roku pře tím. Před branami Moskvy stojí vojska Wehrmachtu a zbraní SS. 

Sovětská vojska a lid se však nevzádávají. Vydrží jak obležený Leningrad, tak Moskva, Rudé armádě se podaří zkonsolidovat obranné linie a postup německých vojsk a jejich spojenců Italů, Maďarů, Rumunů, Slováků, Finů a Chorvatů zastavit.

 

Přenesete-li se do Spojených států amerických, Velké Británie, či Kanady, ze Sovětského svazu, nepřátelského komunistického Ruska, jež se paktovalo s Hitlerovým Německem, se najednou stává nejbližší spojenec. Spojenec, kterému je potřeba pomoci v jeho heroickém boji, spojenec, který potřebuje tanky, letadla, nákladní auta a děla, který potřebuje potraviny pro vojáky i hladovějící civilní obyvatelstvo. A pokud jste politickým, či vojenským představitelem, jednoho z těchto států, musíte svým občanům vysvětlit, proč je třeba Sovětskému s Německou říši přátelil, jak do Německa dodával tisíce tun ropy a železa, jak společně s Říší napadl Posko a Finsko, jak okupoval nezívislé pobalské státy, či anektoval část Rumunska . Pozamenete na to, že Sovětský svaz byl stejně krutou dikaturou jako Německo, pozapomenete na Gulagy, na miliony mrtvých, na celé národy přesídlené do nehostinných oblastí.

 

Podívejte se s námi na tento unikátní dokument plný dosud nezveřejněných záběrů, který Američanům představuje Rusko, jako nového spojence Západu v boji proto Hitlerovi.


Hitler: Adolf a Eva

Britský dokument o vztahu Adolfa Hitlera a Evy Braunové. Vítězný snímek festivalu v New Yorku. Duben 1945. Bunkr v Berlíně. Koná se nejpodivnější svatba 20. století. Adolf Hitler slibuje věrnost své nevěstě. Tou je Eva Braunová, už šestnáct let Vůdcova milenka. Nad jejich hlavami se Rudá armáda chystá k poslednímu úderu. Toto manželství bude trvat jen 36 hodin. Pak manželé Hitlerovi spáchají sebevraždu. Pro vnější svět byla žena, která se stala Vůdcovou manželkou, zcela neznámá. Jejich vztah byl jedním z nejlépe střežených tajemství Třetí říše.


MASSON PHILLIPPE: HITLER V ROLI VOJEVŮDCE

 

Hitler, který neměl žádné odborné vejnské vzdělání a vojenské taktice a strategii se učil sám, měl podle nejvyššího německého velení geniální intuici. Blesková válka spojená s masivním nasazením tankových jednotek a letectva, která se osvědčila v Polsku, Belgii, Holandsku a ještě výrazněji ve Francii - to bylo jeho dílo. Kniha obsahuje DVD: Dokumentární film mapující operace německých nacistů před druhou světovou válkou. Hitler vyzbrojuje své oddíly k boji a vymýšlí taktiku.


Hitlerova kariéra

 

První dokument, který nabízí všechny dostupné záběry Hitlerových vzestupů a pádů.
Působivý válečný dokument, ve kterém není žádná ze scén rekonstruována. Všechny jsou z autentického filmu a zvukových materiálů; jedná se o původní obrazové záznamy z nacistického období. Film ukazuje skutečný obraz Hitlerovy éry a zaměřuje se na osobnost samotného "vůdce". Snaží se objasnit to, co se přihodilo a jak je možné, že se některé věci vůbec udály... Na motivy románu "Hitler" JOACHIMA C. FESTA.


Zabít Hitlera


Zabít Hitlera je dvoudílný hraným dokumentem britské televize BBC o plánu velitelství zvláštních operací (Special Operations Executeive – SOE) na zabití Adolfa Hitlera.
Plán byl předložen ke zvážení v roce 1944. Celý příběh se točí kolem štábního důstojníka s krycím jménem LBX, který dostal za úkol plán vypracovat. Zároveň v dokumentu vystupují vojenští historici, kteří diskutují o proveditelnosti plánu a možných následcích jeho úspěšného provedení. Dokument je rozdělen na dva díly, v prvním sledujeme postup plánování operace stejně jako argumenty pro a proti jejímu provedení. Ve druhé části se dostáváme k finálnímu plánu a zhlédneme i možný průběh operace, kdyby byla provedena. Na závěr experti debatují o pravděpodobnosti úspěchu a možných následcích pro válečné operace.


Diktátoři 1 - Adolf Hitler

Diktátoři 1 – Adolf Hitler | DVD

V červnu 1940, po pouhých 10 měsících bleskového válečného tažení Evropou, Hitlerova vojska triumfálně vstoupila do Paříže.

Toto poslední mimořádné vítězství ho víc než cokoliv jiného přesvědčilo o jeho vlastní neporazitelnosti. Ale vojensky zůstává v podstatě desátníkem první světové války, jenž neumí velet velkým armádám. To bude stát jeho zemi hodně, až se pustí do svého nejbližšího riskantního podniku, jakou je invaze do Sovětského svazu. Je to Východ, kde vždycky ležely Hitlerovy ambice. Francie padla, ale malá britská armáda u Dunkirtu unikla a za kanálem zůstává Británie stále chmurně a nesmiřitelně nepřátelská. Hitler se ocitá v situaci, kdy má proti sobě dva velké budoucí protivníky, Británii a Sovětský svaz, tvrdí, že válka s Ruskem je nevyhnutelná. Göringova Luftwaffe váhavě začne se svými útoky na britská obranná zařízení a letecká válka nad Británií se postupně stává velmi intenzivní. Mezitím Německo se svými spojenci okupuje Rumunsko, Řecko, Jugoslávii a posílá své jednotky do Afriky. Na úsvitu 22. června 1941 Hitler napadá Rusko a překvapení je dokonalé. Zpočátku se mu daří a do července věří, že tažení bude úspěšné. Postupně se ale situace obrací, ztráty jsou obrovské a Hitler ví, že se Stalinem se střetává s rovným soupeřem. Krutá ruská zima má za následek, že německá vojska nepřipravená na tuto situaci u Moskvy ztrácejí bojeschopnost a pomalu a bolestivě umírají mrazem. Pro Hitlera začíná osobní zlý sen. Krátce ho z něho vytrhává zajímavá zpráva americké rozhlasové stanice, oznamující překvapivý japonský útok na flotilu Spojených států v Pearl Harboru na Havaji. Japonsko je ve válečném stavu s Británií a Spojenými státy. Hitler 11. prosince 1941 formálně vyhlašuje válku Spojeným státům, ale hluboko v něm ho instinkt varuje, že by neměl vítat události, které se nyní musejí rozvinout. Na Východní frontě následuje série drtivých porážek. Mezi nejbolestivější patří legendární bitva u Stalingradu a Hitler přemýšlí nad tím, že Barbarossa stála jeho armádu už 371 000 mrtvých. V severní Africe hledí Rommel vstříc německé porážce. V příštích měsících bude Göringova Luftwaffe téměř bezmocná. Stále větší vlny britských a amerických bombardérů způsobují rostoucí destrukci německých měst. Německo zoufale potřebuje období oddechu a strategické obrany, alespoň dokud se nezvýší výroba tanků, letadel a ponorek. Hitler přijímá, že rok 1943 musí být rokem zaťatých zubů. Hitlerova válka se dostává do své další fáze, která je předzvěstí jeho neslavného konce. Porážka německých vojsk v Africe, ofenzíva sovětské armády spolu s invazí spojenců, nedává diktátorovi žádnou šanci. Konec největší války v dějinách lidstva je definitivní.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář